Menu
ZŠ a MŠ Lučice
ObecLučice

Vítejte na oficiálních stránkách

Základní školy a mateřské školy Lučice

Prohlédněte si naše prostory

Zahájení školního roku 2021/2022

Zahájení školního roku 2021/2022

Školní rok 2021/2022 bude zahájen po otestování všech žáků v I. třídě školy, přibližně v 8 hodin. Program prvního dne bude trvat cca 1 vyučovací hodinu.

Žáci jsou povinni si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty doporučeným ochranným prostředkem.  Pro žáky 1. a 3. ročníku je vyčleněn hlavní vchod, žáci 2., 4. a 5. ročníku vstupují do školy zadním vchodem (od MŠ).

Zákonní zástupci prvňáků jsou povinni dodržovat aktuálně platná mimořádná opatření, především pak zakrytí úst doporučeným respirátorem nebo nanorouškou. Další dospělé osoby do školy vpuštěny nebudou.

Před slavnostním zahájením proběhne preventivní screeningové testování všech žáků školy (další v termínech - 6. 9. a 9. 9.). 

Žáci 1. ročníku budou testováni pod dozorem svého zákonného zástupce a pedagoga v prostorách šatny, testování proběhne od 7:40. Ostatní žáci se budou testovat sami pod dozorem pedagogů na určených místech, přijdou do školy nejpozději v 7.40.

Preventivního testování nejsou povinni se podrobit žáci, kteří doloží první den ihned po příchodu do školy, že neuběhlo 180 dnů od prodělané nemoci COVID-19, nebo negativní výsledek testu z odběrového místa (Ag test ne starší 72 hodin, PCR ne starší 7 dnů).

Žáci, jejichž zákonní zástupci je nebudou chtít testovat, musí mít ochranu úst po dobu celého vyučování, dále budou mít zakázaný zpěv a účast na vnitřních sportovních aktivitách.

Školní družina bude v provozu pro přihlášené žáky od 2. září 2021. Ráno je škola otevřena pro žáky od 7 h, ve výjimečných případech po dohodě možno dítě přivést do školy v 6.30. Školní družina končí v 15:00 hod.

Stravu ve školní jídelně přihlašují zákonní zástupci sami.

V prvním školním týdnu není odpolední vyučování, žáci prvního ročníku mají pouze tři vyučovací hodiny. Poté odchází v doprovodu zákonného zástupce či jiné pověřené osoby domů, popř. mohou zůstat ve školní družině. Žákům 2. až 5. ročníku bude vyučování končit po 4. vyučovací hodině.

2. září si žáci přinesou do školy školní tašku, vybavený penál, svačinu, vhodné přezůvky (první školní den toto mít nemusí), oblečení a obuv na tělocvik a výtvarné potřeby.

Ve 2. školním týdnu bude zahájena činnost Čtenářského klubu pro přihlášené žáky 2. – 5. ročníku a kroužek Doučování pro přihlášené žáky. Podrobnosti obdržíte do konce příštího týdne.

Datum vložení: 27. 8. 2021 13:19
Datum poslední aktualizace: 17. 9. 2021 13:23
Autor:

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Anketa

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Návštěvnost webu

Návštěvnost:

ONLINE: 2
DNES: 20
TÝDEN: 546
CELKEM: 32011

Aktuální počasí

dnes, sobota 13. 8. 2022
slabý déšť 21 °C 13 °C
neděle 14. 8. slabý déšť 23/16 °C
pondělí 15. 8. slabý déšť 28/15 °C
úterý 16. 8. slabý déšť 29/17 °C

Svátek

Svátek má Alena

Státní svátky a významné dny na dnešek:

  • Den leváků

Zítra má svátek Alan

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když je v srpnu ráno hodně rosy, mají z toho radost vosy.

Pranostika na akt. den

Srpen klasy klidí a ovoce dospělé vidí.

Základní škola a mateřská škola Lučice

V roce 1744 císařovna Marie Terezie nechala vypracovat „Všeobecný školský řád“, ve kterém stanovila povinnou školní docházku. V roce 1790 byla v Lučici lokální škola, navštěvovali jí dítka z Lučice, Dobré Vody, Janovce a z Volešnice polními pěšinkami. V roce 1870 přibyla žákovská knihovna a nové pomůcky. V roce 1898 vznikla dvojtřídka, doplněna útulkem pro malé děti, tělocvičnou a zahrádkou. V roce 1920 zůstala pouze část druhé třídy směrem ke kostelu, vyučovalo se v rodinných domcích, a protože obci vždy záleželo na vzdělávání, byl vypracován projekt, který byl schválen okresním úřadem v Čáslavi 2. listopadu 1922. Nová pětitřídní budova vyrostla během dvou let. V září 1945 škola dostala rozhlasový přijímač a v roce 1950 byla do celé školy zavedena elektřina.

Od svého vzniku prošla škola několika rekonstrukcemi. V roce 2015-2016 byla budova zateplena a osazena novými plastovými okny. V roce 2020 bylo v základní škole a mateřské škole renovováno sociální zařízení. V roce 2021 byly provedeny stavební úpravy za účelem bezbariérového užívání. Proto má škola nově toalety pro handicapované, dále bezbariérové prvky jako nájezdovou rampu do 1. patra a bezbariérový přístup do areálu v zadní části školy. Proběhly úpravy školní zahrady a vnitřních prostor celé školy. Nová je počítačová učebna a ředitelna. Součástí školy je školní družina, školní jídelna – výdejna a mateřská škola.

Je zde rodinná atmosféra a venkovské prostředí. Žáci v malotřídní škole (1.–5. ročník) se spojenými ročníky získávají velké množství informací od starších spolužáků (nové učivo vyššího ročníku) nebo od mladších spolužáků (opakují si učivo předešlých let). Malotřídní škola i mateřská škola je moderní vzdělávací instituce, která nabízí kvalitní vzdělání pro všechny děti i žáky.