ZŠ a MŠ Lučice
ObecLučice

Vítejte na oficiálních stránkách

Základní školy a mateřské školy Lučice

Prohlédněte si naše prostory

Projekty

Základní škola je zapojena do několika projektů v rámci nichž bylo škole poskytnuto vybavení či služby.

Projekt EU peníze do škol

Škola se zapojila do projektu Individualizace výuky reg.č. CZ.1.07/1.4.00/21.3667.

V rámci projektu byly vytvořeny 2 sady výukových materiálů (72 kusů) do oblasti Český jazyk a jazyková komunikace a oblasti Člověk a jeho svět. Zájemcům na požádání tyto materiály zpřístupníme.

V rámci tohoto projektu pořízeno vybavení PC učebny -  PC pro každého žáka ve třídě.

Interaktivní tabule ve II.třídě ( touto technikou vybaveny již 2 třídy) - Vizualizery a Notebook.

Projekty dlouhodobé :

Zdravá škola

Projekt Státního zdravotního úřadu Praha - čtyřletý projekt (nový projekt byl zpracován do 31.10.2014 a odeslán do SZÚ + obhajoba), zařazení do sítě Zdravých škol

Vše pro zdraví

Žádost o dotaci z Agendy 21 - Zdraví 21 Kraje Vysočina

Každoročně zpracované projekty v oblasti :

• zdravá výživa
  • pohybové aktivity
  • zvyky a tradice
  • pomoc sobě i druhým

Odpad z nebe nespad

Projekt Středočeského kraje

V rámci projektu poskytnuto bezplatně:

• vybavení zařízením na třídění odpadu
  • kompostér na zpracování biolog.zbytků a odpadu,
  • veramo kopostér - poznávání funkce a významu žížal
  • metodika monitoringu skládek

Les ve škole - škola v lese

Přírodovědné aktivity v rámci projektu nadace Tereza Praha

Evvoluce

Přírodovědný projekt centra ENV Tábor - byl ukončen, ale v rámci udržitelnosti pokračujeme

Mléko do škol

Celostátní projekt zaměřený na zdravou výživu - mléčné výrobky

Ovoce a zelenina do škol

Celostátní projekt zaměřený na zdravou výživu - zvýšení zájmu žáků o ovoce a zeleninu

Krátkodobé či střednědobé projekty:

Jednotliví vyučující zpracovávají své krátkodobé projekty zaměřené na probíraná témata.

Ve spolupráci s centrem ENV Horní Krupá se zaměřujeme na ekologicky zaměřené projektové dny. S agenturou Pod horami spolupracujeme v oblasti tradic, zvyklostí, přírodovědně a výtvarně zaměřených seminářů

Projekty školní družiny

Jedná se o tematické projekty zasahující do všech složek výchovy a vzdělávání.

Hlasujte kliknutím na jednu z možností

Návštěvnost webu

Návštěvnost:

dnes, úterý 25. 1. 2022
mírné sněžení 2 °C 1 °C
středa 26. 1. déšť se sněhem 2/-1 °C
čtvrtek 27. 1. zataženo 3/0 °C

Svátek má Miloš

Zítra má svátek Zora

Je-li leden nejostřejší, bude roček nejplodnější.

Jestli bude na den svatého Pavla déšť a sníh sněžiti, bude mnohý hladem mříti.

Základní škola a mateřská škola Lučice

V roce 1744 císařovna Marie Terezie nechala vypracovat „Všeobecný školský řád“, ve kterém stanovila povinnou školní docházku. V roce 1790 byla v Lučici lokální škola, navštěvovali jí dítka z Lučice, Dobré Vody, Janovce a z Volešnice polními pěšinkami. V roce 1870 přibyla žákovská knihovna a nové pomůcky. V roce 1898 vznikla dvojtřídka, doplněna útulkem pro malé děti, tělocvičnou a zahrádkou. V roce 1920 zůstala pouze část druhé třídy směrem ke kostelu, vyučovalo se v rodinných domcích, a protože obci vždy záleželo na vzdělávání, byl vypracován projekt, který byl schválen okresním úřadem v Čáslavi 2. listopadu 1922. Nová pětitřídní budova vyrostla během dvou let. V září 1945 škola dostala rozhlasový přijímač a v roce 1950 byla do celé školy zavedena elektřina.

Od svého vzniku prošla škola několika rekonstrukcemi. V roce 2015-2016 byla budova zateplena a osazena novými plastovými okny. V roce 2020 bylo v základní škole a mateřské škole renovováno sociální zařízení. V roce 2021 byly provedeny stavební úpravy za účelem bezbariérového užívání. Proto má škola nově toalety pro handicapované, dále bezbariérové prvky jako nájezdovou rampu do 1. patra a bezbariérový přístup do areálu v zadní části školy. Proběhly úpravy školní zahrady a vnitřních prostor celé školy. Nová je počítačová učebna a ředitelna. Součástí školy je školní družina, školní jídelna – výdejna a mateřská škola.

Je zde rodinná atmosféra a venkovské prostředí. Žáci v malotřídní škole (1.–5. ročník) se spojenými ročníky získávají velké množství informací od starších spolužáků (nové učivo vyššího ročníku) nebo od mladších spolužáků (opakují si učivo předešlých let). Malotřídní škola i mateřská škola je moderní vzdělávací instituce, která nabízí kvalitní vzdělání pro všechny děti i žáky.